Terminowa dostawa towaru

Terminowa dostawa towaru

Kierowcy dużych firm transportowych zazwyczaj nie mają zbyt wiele oddechu. Poza wymaganym odpoczynkiem w trasie, pracy przy samochodzie i przewożonym ładunku jest zazwyczaj bardzo dużo. Mnóstwo różnych firm handlowych oraz produkcyjnych podejmuje współpracę z przedsiębiorstwami logistycznymi, które mają zająć się dowożeniem towarów do klientów.

Krótsze i dłuższe trasy

Większość firm transportowych posiada ogólne trasy tygodniowe, a jedynie zmieniają się punkty, do których kierowca ma zajechać. Oznacza to, że danego dnia tygodnia kolega jedzie w góry, a innego w okolice morza. Nie oznacza to oczywiście jednak, że logistycy zatrudnieni w firmie transportowej nie mają, co robić. Wręcz przeciwnie. Musi zostać ustalona odpowiednia trasa do każdego, indywidualnego klienta, a to wymaga umiejętnego rozplanowania czasu jazdy, a często również nagłych zmian w samej trasie.

Firma transportowa to nie tylko sam transport, to przede wszystkim wielkie i dokładne planowanie logistyczne, bez którego powstałby na pewno olbrzymi chaos. Dobry i sprawnie zorganizowany dowóz towarów musi być z góry ustalony, a logistyk ma za zadanie starać się przewidywać wszystkie możliwe opóźnienia w drodze. Współcześni klienci są bardzo wymagający, a zdarzają się i tacy, że, gdy kierowca przyjedzie kilka minut po czasie, już mają pretensję. Trzeba jednak zrozumieć, że na drodze bywa różnie i czasami opóźnienie nie jest tylko i wyłącznie winą samego kierowcy.

Korki na drogach i inne przeszkody

Każdy, kto pracuje już jakiś czas jako zawodowy kierowca, na pewno dokładnie zapoznał się z uciążliwymi korkami na drogach. Zwłaszcza podczas przejazdu przez duże, zatłoczone miasta. Nie jest to nigdy ani przyjemne ani tez łatwe i w takich przypadkach pracownik firmy transportowej musi wykazać się dużą dawką cierpliwości, gdyż taki ruch na drogach trzeba po prostu jakoś znieść i przeczekać.

Zdarzają się oczywiście również i innego rodzaju przypadki, które mogą drogę do klienta opóźnić. Już samo naprawianie jezdni, czy ruch wahadłowy to kilka do kilkunastu minut opóźnienia. Nie wspominając już o wypadkach na drogach, które czasem hamują ruch na długie godziny. Oczywiście powodów może być znacznie więcej. Dlatego tez właśnie Klienci powinni być wyrozumiali, gdyż są okoliczności, na które kierowca nic nie poradzi i nie ma jakiegoś większego wpływu. Najważniejsza jest przecież jazda odpowiedzialna i bezpieczna. Zdarza się, że pomimo wszelkich starań, logistykowi nie uda się określić dokładnego czasu dojazdu z przyczyn niezależnych od niego.