Kompaktowy samochód dla kobiet.

Kompaktowy samochód dla kobiet.

Powszechnie utarło się, że auto to symbol męskości. Cóż… To mężczyźni znacznie częściej są pasjonatami motoryzacji i niewątpliwie się na niej znają. To oni decydują o samochodach w rodzinie, o ich zmianie, o ich zakupie,  naprawie. Ale co począć w przypadku, gdy jest się kobietą, a tematy motoryzacji stanowią zupełnie inną galaktykę? Oto kilka propozycji kompaktowych i sprawdzonych aut dla kobiet.

1. Peugot 206.

Produkcja modelu 206 przypada na lata 1998-2012. Zwłaszcza wersje z końca lat 90’ cechują się ogromną trwałością i wytrzymałością. Peugot 206 to przede wszystkim auto dynamiczne – zrywne oraz lekkie. Z pewnością świetnie sprawdzi się w przestrzeniach miejskich. Części do pojazdu są tanie, układ nieskomplikowany – większość napraw można dokonać na własną rękę. Minusem jest zawieszenie – jak mawiają złośliwi – papierowe. Trudno się nie zgodzić, ale warto pamiętać, że auto zostało zaprojektowane z myślą o miejskim chaosie.

2. Skoda Fabia.

Pierwsza generacja została wyprodukowana w roku 1999. Auto w zamyśle

konstruktorskim miało posiadać przeznaczenie miejskie, co rzeczywistość zweryfikowała trochę inaczej, gdyż Fabia jest na tyle udanym autem, że świetnie sobie radzi również w wymagającym terenie. Auto powstało na bazie płyty podłogowej VW A04, to ta sama płyta na której produkowano Seata Cordobę, Ibizę oraz VW Polo. Niewielkie pojemności charakteryzują się doskonałą ekonomiką i niskim spalaniem. To popularny wybór jako auto flotowe przez zarządzających flotami samochodowymi. Jeśli chodzi o wady, to jest nią z pewnością mała dynamika. Skoda Fabia jest toporna i niestety nie można się nią rozpędzić na dłuższych odcinkach, co z pewnością może irytować.

3. VW Polo.

Ciekawostką jest fakt, iż nazwa modelu została wzięta od elitarnego sportu z angielskim rodowodem. I właściwie na tym powiązania z Anglią się kończą, gdyż auto zostało wyprodukowane jako pierwszy przedstawiciel klasy aut miejskich w roku 1971. Generacją, która do dziś porusza się po lokalnych drogach jest generacja trzecia. Przez krytyków uznana za najbardziej udaną. Auto ze względu na swą kompaktowość świetnie sprawdzi się w wąskich uliczkach. Nie będzie problemu z jego zaparkowaniem. Prosta, solidna konstrukcja trafi w gusta wielu kobiet.

4. Seat Leon.

To auto dla kobiet oczekujących czegoś więcej, niż tylko przemieszczania z punktu A do punktu B. Leon został zaprezentowany w roku 1999. Płyta podłogowa powstała na bazie Audi A3 oraz VW Golf IV i do dziś są one uznawane za jedne z najlepszych. Seat cechuje się ogromną dynamiką i znakomitymi jak na klasę kompaktową osiągami. Przy silniku 1.6 jest w stanie rozpędzić się do setki w mniej niż 10s. To znakomity wybór dla kobiet lubiących dynamiczną jazdę, zrywność oraz lekkość. Również linia stylistyczna jest bardzo atrakcyjna.

5. Toyota Yaris.

Ten model znany jest przede wszystkim ze szkół nauki jazdy. Samochód jest minimalistyczny, prosty i osiąga wysokie przebiegi. Na szczególną uwagę zasługuje zwrotność, precyzja wykonania oraz niskie koszty utrzymania. Co prawda auto nie jest w stanie rozwinąć zawrotnych prędkości, ale powstało właśnie z myślą o osobach starszych i kobietach, którzy oczekują wyłącznie dotarcia do celu. Niestety występuje także kilka mankamentów. Jednym z podstawowych jest niewielki bagażnik w którym trudno cokolwiek zmieścić. Wewnątrz również jest niewiele miejsca. Ale może właśnie na tym polega cały urok?